Київ
Чого ніколи не буде робити успішна людина
04.02.20
305

Чого ніколи не буде робити успішна людина

«Неймовірно радує, що зросла частка людей, для якої успіх – це те, що створює додаткову вартість для інших.»

Батьки, вчителі, топ-менеджери, економісти – кожен визначає успіх по-своєму. Сьогодні ми спілкуємося з людиною, для якої успіх – це щось дуже глибоке та ціннісне.

Декілька важливих інсайтів про успіх від Оксани Семенюк, партнера та співзасновника Сhangers, консалтингу із лідерства. Оксана є експертом з управління змінами та трансформації, коучем управлінців та нейродослідницею. Оксана була запрошеним спікером інтегрованого форуму для освітян INSIGHT.

Що таке успіх

Для кожного успіх визначається по-різному. Для мене – це:

Успіх – це коли я розумію та усвідомлюю, яким чином мої дії та поведінка впливають на оточення. До речі, для мене успіх та щастя знаходяться в одній категорії. І полягають вони в тому, щоб робити щось корисне для інших людей. Успіх – це не про матеріальні речі.

Як змінилося суспільне розуміння успіху за останні роки

Мені здається, що це розуміння стало достатньо фрагментарним. Особливо зараз, у світі, який дуже перенасичений інформацією, частина з якої абсолютно не має нічого спільного з правдою.

Для певної кількості людей все рівно успіх визначається матеріальним достатком. Але неймовірно радує, що зросла частка людей, для якої успіх – це те, що створює додаткову вартість для інших. І мені здається, що ця частка свідомих особистостей буде рости.

Адже темп змін у розвитку суспільства у наступні двадцять років, за багатьма джерелами буде дорівнювати темпу змін за минулі триста. І ми повинні бути готовими жити в ситуації, де зміни це нова реальність, а стабільність – це нова розкіш.

Про підлітків, вчителів та сучасну школу

Як батькам та вчителям спілкуватися з підлітками, щоб вони сформувалися як успішні особистості

Я багато комунікую з батьками підлітків, які часто розповідають про виклики, що виникають при спілкуванні з дітьми. І можу сказати, що знаходити спільну мову з дітьми допомагає цілеспрямована робота з емоціями, з інтересами, коли батьки спілкуються з підлітками з позиції партнерів – «мені цікаво те, чим ти займаєшся; що ти з цього приводу думаєш; давай щось разом зробимо». Спілкування з позиції «роби те, що я сказала, і невдовзі тобі це теж сподобається» – неефективний та помилковий метод, про який давно треба забути.

На мою думку, якщо працювати та спілкуватися з дітьми з позиції партнерства та поваги до інтересів, ми матимемо суспільство, яке буде набагато більше взаємодіяти з позиції «ми», а не «я».

Що сучасна школа повинна робити та чого позбутися, щоб виховати успішних людей

Від чого позбутися

В першу чергу – від бажання вішати ярлики та директивно-командного стилю викладання. Ось цей усталений стиль викладання  не допускає навіть думки про те, що учень може мати знання, яких не має вчитель; може пропонувати цікаві ідеї, до яких варто прислухатися дорослому.

На чому робити акцент

Працювати разом над дослідженням способів мислення, дослідженням цього світу, і дозволяти учням максимально проявляти себе та більше експериментувати.

Вчителі повинні допомагати учням з раннього віку створювати для себе новий досвід, пробувати щось нове; допомагати усвідомити, що помилки  – це нормально, їх не треба боятися. Потрібно разом з учнями розбирати ці помилки, шукати способи, як їх уникнути надалі.

Успішна людина ніколи:

Як мислить успішний вчитель  

Успішний вчитель – це в першу чергу людина, яка відчуває свою місію. Місія ця полягає в тому, щоб допомогти іншим особистостям йти у світ для того, щоб робити його кращим.

Для мене сучасний вчитель – це та людина, яка чітко розуміє сенс своєї діяльності. Яка вміє створювати ці сенси та працювати з ними у своєму оточенні. Успішний вчитель – це той, хто вміє ставити правильні запитання й допомагати учням шукати шляхи для вирішення будь-яких ситуацій.

Бажаю усім бути по-справжньому успішними особистостями!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вам може бути цікаво
Більше матеріалів
Цікаве від КМДШ без спаму
Отримуйте корисні статті, новини та анонси подій
Ваше ім'я *
Помилка заповнення
E-mail *
Помилка заповнення
Підписатися

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: