Київ
Історії випускників КМДШ. Про любов до медицини та чому сучасній молоді не варто боятися навчання в медичних ЗВО. Анастасія Юрочко
22.02.22
321

Історії випускників КМДШ. Про любов до медицини та чому сучасній молоді не варто боятися навчання в медичних ЗВО. Анастасія Юрочко

Є випадки, коли професійне покликання стає зрозумілим ще в дитинстві. І як важливо дорослим створити такі умови, аби не загасити вогник зацікавленості, а навпаки, розпалити його. Історія нашої випускниці КМДШ_Львів Насті саме про це.

Чому медицина

Мій тато лікар, і з дитинства я росла в такій атмосфері, змалечку чула багато невідомих мені слів та термінів. Мені завжди було цікаво, що означає те чи інше поняття. Те, що всередині людського організму було мені таке невідоме, я завжди багато про це читала в інтернеті, у книгах, розпитувала в батьків. Це дійсно мене захопило й не відпускало упродовж усього життя.

Але це не той випадок, коли тато лікар, і, відповідно, я також маю стати лікарем. Мама в мене економіст та підприємець, батьки мені дали повну свободу вибору власного шляху. Я вирішили вступити до НЦЦ «Інститут біології та медицини» Київського національного університету.

Біологія в КМДШ ще більше надихнула мене на вступ у медичний. Наприкінці 10 класу хтось (не знаю хто) повідомив викладачці з біології, що я маю ось такі плани. Пані Соля тоді особисто підійшла і сказала, що в нас є рік на підготовку, ми впораємося, а ще дала книгу для прочитання «Мотузний В. Біологія: поглиблений курс».  Пані Соля мене дуже підтримувала, надихала, ми багато говорили про складнощі, що можуть виникати, вона давала мені поради та раділа моїм успіхам.

Враження від навчання

У нас в університеті є кабінети з 3D- моделями кожного органу. Є макет скелетів, модель людини, яку можна розбирати та роздивлятися. Є кімната віртуальної реальності, де можна зайти в будь-який орган: серце, печінка, нирка. Це круто, такий інтерактивний простір – це прогрес для України, я вважаю.

Перший семестр — це була дуже загальна медицина. Найскладнішими предметами для мене були анатомія та латинська мова. Водночас, анатомія мені дуже подобається. Наш викладач якось знайшов підхід, і ми кайфуємо від вивчення цього напрямку. Наприклад, на кожну пару готуємо презентацію з патологій: якщо вивчаємо серце, то хтось готує презентацію з патологій серця. Ми аналізуємо, де норма, де щось не так, порівнюємо. Це дуже подобається, справжня наукова робота.

Які конкретно напрямки цікаві в медицині

Найбільше мене цікавить пластична хірургія, онкологія та дерматологія. Нещодавно дізналася про такий напрямок, як дерматоонкологія. Дуже захопилась, навіть відвідала лекцію досвідченої лікарки дерматоонколога. Мені це близько до душі.

Онлайн у медичному університеті — what?

Так, перші два тижні навчання в медичному ми розпочали онлайн. Добре, що це йшла поки теорія, адаптація. Бо скільки не спілкуюся з лікарями, всі в шоці, кажуть, що неможливо, аби студенти мед факультету навчалися онлайн. Нарешті все потихеньку налагоджується, ми відновлюємо практичні роботи в університеті.

Навички, що знадобилися

У КМДШ я навчилася відстоювати свою позицію, висловлювати власну думку, не боятися цього.

Ще для мене властива така навичка — я дуже розумію людей, розумію, що хоче викладач, що хоче одногрупник. Якщо виникає якесь непорозуміння, я можу зібрати думки одногрупників і викладача і знайти між усіма компроміс, запропонувати креативні шляхи вирішення. Це на 100 % в мене з КМДШ, бо нас там цьому навчали.

Що порадиш молодшим колегам, які задумуються пов’язати своє життя з медициною

Не боятися важкого навчання. Багато родичів часто переконують, що це складно, довго, поки вивчишся, усе життя пройде, у лікарів маленька зарплата…. Але мій тато завжди казав: «Ніколи не йди за грошима, це неправильно. Якщо ти будеш робити те, що подобається, гроші самі будуть йти до тебе. Я настільки повірила в ці слова, що хто б мені що не казав, я все рівно буду йти до своєї мети.»

Є багато лікарів, які використовують отримані навики комунікаціі, менеджементу, масштабного мислення та досвід в практичній медицині, вони піднімаються на високий рівень, мають авторитет та гідну оплату праці і є власники приватних медичних закладів

А ще, люди, які хочуть вступати на медичний факультет, мають бути допитливими, любити копати глибше. Так, під час навчання бувають моменти, коли до ночі потрібно вчити, щось аналізувати. Це важко, але дуже цікаво. Тому, вперед!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вам може бути цікаво
Більше матеріалів
Цікаве від КМДШ без спаму
Отримуйте корисні статті, новини та анонси подій
Ваше ім'я *
Помилка заповнення
E-mail *
Помилка заповнення
Підписатися

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: