Київ
Історії випускників КМДШ. Про цікаві челенджі в іноземних ЗВО та критерії вибору університету. Ярослав Маліновський
03.12.20
338

Історії випускників КМДШ. Про цікаві челенджі в іноземних ЗВО та критерії вибору університету. Ярослав Маліновський

Хоч і більшість вищих навчальних закладів зараз на онлайні, це не заважає студентам здобувати обрані професії. Виклик ще той! Але, як розповідає Ярослав Маліновський, випускник КМДШ 2020, онлайн – не перепона для цікавого навчання за кордоном чи для роботи над крутими командними завданнями. Навіть якщо учасники команди знаходяться в різних країнах!

Продовжуємо ділитися історіями наших випускників.

Як довго обирав вищий навчальний заклад, які були критерії вибору? 

Навчальний заклад обирав досить довго, роки два, але одразу хотів навчатися за кордоном. Щодо критеріїв вибору, то звертав увагу на якість освіти, вартість та простоту мови для життя та спілкування.

Я вступив до університету в Польщі на спеціальність «Міжнародні відносини».  Навчання проходить англійською, але паралельно я вивчаю польську. У зв’язку з пандемією, поки освітні процеси проходять в онлайн форматі, і це дуже цікавий досвід.

З якими викликами зіштовхувався в університеті, над якими проектами працював?

На предметі «Вступ до міжнародних відносин» у нас були спеціальні завдання, розраховані на командну взаємодію. Челендж полягав у тому, що потрібно було комунікувати зі своєю командою, учасники якої знаходилися в різних країнах. Нам спільно потрібно було розібратися у завданні та представити результати перед лекторами.

Суть проекту полягала в тому, що командам треба було розділитися по ролях країн, які брали участь у Версальскому мирному договірі після Першої Світової війни і приймати рішення щодо розподілу земель та інших активів у післявоєнний час. Ми з командою представляли США, і нам як дипломатам потрібно було знайти спільну мову та спільні рішення. Це дуже цікавий досвід та справжній виклик.

Для виконання таких завдань потрібно гарно володіти навичкою переговорів та дебатування. До речі, ти часто дебатував з КМДШ на різних конкурсах. Як думаєш, чому треба розвивати цю навичку?

Для мене головне в дебатах – це вміння переконувати людей. Я вважаю, що у світі немає однозначної відповіді на більшість запитань, люди часто приймають рішення або застосовують дії відповідно до своїх переконань: у політиці, дипломатії, будь-яких сферах життя. Якщо людина вміє розказати про свою позицію так, щоб вона здавалася правильною, люди зазвичай будуть йти за цим лідером. Але інколи важливо знаходити компроміс.

Якими ще навичками та базовими знаннями має володіти людина, яка працює в сфері міжнародних відносин?

Я вважаю, що це залежить від місця працевлаштування. Але в основному це комунікабельність, адаптивність і, як я вже сказав, вміння переконувати людей в своїх поглядах.

Якщо брати до уваги сферу дипломатії, то, звичайно, людина, яка працює в цьому напрямку повинна мати глибокі знання історичного контексту та історії взагалі.

Ти вже сформував професійні цілі?

На даний момент трішки складно судити, чим я буду займатися, але це буде або дипломатія, або робота у міжнародних корпораціях чи організаціях.

Щодо вступу до іноземного вишу та навчання в ньому, який шкільний досвід знадобився?

Здатність мислити за рамками звичайної освіти, мати широкий погляд на ситуацію, вміти подивитися на проблему з іншої сторони. Така навичка дуже гарно працює в житті.

Я навчаюся в університеті англійською мовою, тому мені дуже допомогли шкільні знання англійської, а ще знання історії. В КМДШ англійської та історії було досить багато.

Ще школа допомогла мені розвинути здатність спілкуватися з людьми, тому що до КМДШ у мене з цим були проблеми. КМДШ постійно стимулює учнів до комунікації, для мене це було корисно.

ЗНО. Судячи з результатів іспиту з історії можна зробити висновок, що це твій улюблений предмет. 192 бали! Як готувався?

На рівні з англійською історія – мій улюблений предмет у школі.

У нас в КМДШ була можливість готуватися до ЗНО з вчителями. Це мені дуже допомогло, адже можна просто читати книжку і половину не розуміти, а можна запитати або послухати вчителя і так набагато ефективніше.

Що порадиш молодшим колегам, які планують складати ЗНО з історії в 2021 році?

Найголовніше – до ЗНО треба готуватися завчасно.

Також можу порадити сайт https://znohistory.ed-era.com, де є багато лекцій та цікавих матеріалів для підготовки до ЗНО з історії. І ще ось такий сайт для підготовки до ЗНО з різних предметів https://ilearn.org.ua.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вам може бути цікаво
Більше матеріалів
Цікаве від КМДШ без спаму
Отримуйте корисні статті, новини та анонси подій
Ваше ім'я *
Помилка заповнення
E-mail *
Помилка заповнення
Підписатися

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: