Київ
«Казки для бабусі». Як ми створили проект з душею
07.06.19
182

«Казки для бабусі». Як ми створили проект з душею

Від ідеї до реалізації. Команда КМДШ_Львів започаткувала унікальний проект «Казки для бабусі». По-дорослому важливий та по-дитячому добрий.

Суть проекту полягає у тому, що КМДШата пишуть казки для самотніх людей похилого віку. Щоб зачитати ці казки бабусям та дідусям, педагоги КМДШ відвідують хоспіси та будинки престарілих.

Про мету проекту, способи реалізації, перші результати та можливість долучитися розповідає казкотерапевт та психолог КМДШ_Львів – Олена Петрушкевич.

  1. Як виникла ідея започаткувати проект? У чому його мета?

Проект був результатом натхненної теми хвильового занурення, а саме – теми «Відродження». Педагоги прагнули розглянути відродження не тільки природи, але і добрих почуттів, світлих думок, інтересу до життя. В процесі роботи над ідеєю виник проект «Казки для бабусі». Його цілі вже охоплювали усіх учасників – модераторів заняття, педагогів, дітей, слухачів казок…

  1. Як діти сприйняли ідею писати казки для людей похилого віку?

У нас було бажання дати дітям зрозуміти почуття самотніх людей похилого віку і пілся цього запропонувати допомогти їм так, як вони можуть, допомогти самотнім людям відчути щось інше – за допомогою казок. Відповідно до цього було побудоване заняття. І результат був очікуваним – діти із готовністю сіли писати казки.

  1. Як реагують люди похилого віку на вашу ініціативу?

Чи принесе ця ініціатива користь дідусям, бабусям у хоспісі чи то будинку перестарілих ми дізнавались заздалегідь – спілкувалися із працівниками цих установ. Коли ж ми прийшли і читали дитячі твори, то побачили результат на власні очі. Бабусі і дідусі неймовірно тішилися, переказували вдячність дітям, розповідали про власних онуків, про дитинство, залишали казки собі… Не жалілися, не ділилися стражданням, а згадували щось добре, світле…

  1. З якими закладами ви вирішили співпрацювати?

Ми вирішили співпрацювати з хоспісами, громадськими організаціями, які опікуються самотніми людьми похилого віку.

  1. Чи плануєте масштабувати даний проект і яким чином? Чи можна буде в майбутньому долучитися до ініціативи іншим людям?

Казки ми писали з учнями третіх класів. Наступного року залучимо бажаючих старших дітей. Крім того, ділимося досвідом із колегами із інших освітніх установ, щоб ця ідея продовжувала множити добро у дитячих та дорослих душах.

За посиланням ви може ознайомитися із навчальними матеріалами проекту  та продовжити нашу ініціативу у своєму  оточенні чи навчальному закладі.

Фото: 1zoom


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вам може бути цікаво
Більше матеріалів
Цікаве від КМДШ без спаму
Отримуйте корисні статті, новини та анонси подій
Ваше ім'я *
Помилка заповнення
E-mail *
Помилка заповнення
Підписатися

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: