Київ
КМДШ_story#7. Пострибати на одній нозі, погуляти з собакою… Як підвищити власний рівень щастя
14.11.19
98

КМДШ_story#7. Пострибати на одній нозі, погуляти з собакою… Як підвищити власний рівень щастя

Чи може людина творити цікаве майбутнє, не будучи щасливою? Впевнені, що ні. Тому з учнями та всією командою активно працюємо над емоційними станами, вчимося впевнено робити вибір та вміти знаходити креативні рішення будь-яких задач.

Про щастя, важливий інгредієнт успіху, розпитуємо у «Міс-посмішка 1999» – тьютора та практичного психолога у КМДШ_Київ Олену Маркову.

Коли ви вперше задумалися про те, що таке щастя  

Насправді, я росла дуже життєрадісною дівчинкою, яка завжди у всьому знаходила плюси. Коли мої подружки, весело граючи у «лови», розбивали коліна, я знаходила подорожник та казала, що це рослинка щастя, прикладала до рани, рахувала до 10 і все проходило.

У дев’ятому класі стала по-дорослому цікавитися щастям. Мене постійно турбувало питання – які запити, очікування та цілі має щаслива людина. Тому почала вивчати психологію та філософію. Навіть перейшла навчатися у ліцей. З того часу я вирішила – буду щасливою людиною, яка допомагатиме іншим осягнути секрети щастя.

_____

Сьогодні чітко розумію, що науково-технічний та економічний прогрес неможливий без такого, на перший погляд, непомітного двигуна, як щастя. Доказом цього є Всесвітня доповідь World Happiness Report, яка щорічно публікує рейтинг країн світу за рівнем щастя населення. Основними критеріями, за якими формують цей рейтинг є рівень доходу, очікувана тривалість життя, соціальна підтримка, свобода, ставлення до корупції та щедрість. У 2018 році найщасливішою країною світу визнано Фінляндію. Я мрію, щоб наша країна з кожним роком все стрімкіше піднімалася догори у цьому рейтингу.

У свою чергу буду прикладати зусиль, щоб так і було, і почнемо ми з КМДШ, з формування впевнених особистостей, які можуть творити інноваційне та креативне майбутнє.

Як ви говорите з учнями про щастя

Звісно, просто говорити про щастя, цілі та можливості – нудна та неефективна справа. У КМДШ ми діємо, аналізуємо та формуємо власні висновки.

Наприклад, інтегруємо психологію з іншими дисциплінами – фізикою, літературою, географією, біологією. Вивчаючи біографію відомих вчених, аналізуємо, чи були вони щасливі, що заважало їхньому щастю, чи отримували задоволення від того, чим займалися. На біології малюємо карту емоцій – що відбувається з тілом людини, коли вона радіє, сумує чи знаходиться в якомусь іншому психологічному стані.

В рамках курсу «Я-особистість», який є нашою родзинкою, практично пізнаємо різнобарвний світ емоцій – створюємо компаси життєвих орієнтирів, аналізуємо цілі та цінності кожного учня, вчимося розумно використовувати свій час, малюємо власну шкалу щастя.

Наші діти розуміють, як бути щасливими, знають, чого хочуть та вміють знайти тисячі способів досягти поставлених цілей.

Чи пропрацьовуєте ці моменти з командою?

Звичайно! Одного разу ми з командою створили прилад, що вимірює особистий рівень щастя, назвавши його щастемометр. Емоційні стани дуже важливо опрацьовувати з колективом.

Людина тільки тоді може допомагати іншим зростати, коли сама розвивається та уважно працює зі своєю емоційною палітрою. Я впевнена, що тільки гармонійна та щаслива людина може бути максимально ефективною.

Ваша формула щастя

Знайти своє покликання + мати можливість його реалізовувати + працювати в колі однодумців.

Кожна людина може віднайти власний рецепт щастя. Необхідно уважно зазирнути собі в душу.

Лайфхаки. Як підвищити рівень особистого щастя

Я можу бути щасливою кожного дня. Не вірите? Все ж просто.

Рівень щастя  залежить від нашого налаштування, від того, як ми сприймаємо цей світ та реагуємо на зовнішні фактори.

Так, інколи складно просто взяти і налаштуватися на позитивний лад. В такому разі можна віднайти свій лайфхак, який допоможе повернутися в щасливий тонус: чашка запашної кави, обійми коханої людини, посмішка дитини, прогулянка з собакою, мандрівки, стрибки на одній нозі.

І взагалі, хочу усіх обійняти та порадити – відпочивайте, займайтеся своїм здоров’ям, кажіть теплі слова своїм батькам, посміхайтеся собі в дзеркалі, вчіться бути вдячними, вибачайтеся, якщо завинили, знайдіть час для хобі, спостерігайте за природою, відвідуйте музеї, виставки, театри, читайте книги, гуляйте на свіжому повітрі, робіть добрі справи.

Улюблені фільми про щастя

«Час», «Загадкова історія Бенджаміна Баттона»,  «Ван Гелсинґ». Ці фільми допомагають мені відчути себе щасливою.

Книги про щастя

  1. «Бути собою. 10 гаджетів для щастя», Олена Тараріна
  2. «Щастя це… 500 причин бути щасливим», Ліза Сверлінг і Ральф Лазар
  3. «Маленька книга люке. Секрети найщасливіших людей світу», Мік Вікінг

*КМДШStory – cерія життєвих історій про талановитих людей, що творять майбутнє разом з КМДШ. Більше цікавих історій про тих, хто працює поруч шукайте за хештегом #кмдшstory


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вам може бути цікаво
Більше матеріалів
Цікаве від КМДШ без спаму
Отримуйте корисні статті, новини та анонси подій
Ваше ім'я *
Помилка заповнення
E-mail *
Помилка заповнення
Підписатися

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: