Позашкільні заняття: розвиваємо soft skills та розкриваємо таланти
- Чи потрібна позашкільна освіта моїй дитині?
- Як дитина має готуватися до школи?
- Навіщо нам додаткові заняття на вихідних?
- Чи варто ходити на один гурток тривалий час, або ж потрібно постійно змінювати заняття та пробувати нові активності?
- Скільки гуртків достатньо, щоб дитині було комфортно?
Турботливі батьки прагнуть, щоб їх діти були щасливими, і роблять для цього все можливе. Суттєвою складовою щастя людини є її самореалізація. Визначити свої схильності, розкрити таланти, здобувати нові навички, розвиватися в улюбленій справі – всі ці речі допомагають знайти душевну рівновагу та власний шлях.
Батьки сучасних школярів в Україні, у переважній більшості, навчалися в загальноосвітніх школах, де широкого вибору позашкільних занять не було. У 11 класі дехто проходив тест з профорієнтації. Далі йшли технікум, коледж чи університет. Обмежений перелік спеціальностей в обмеженій кількості навчальних закладів та надзвичайно високий конкурс стали причиною того, що факультети часто обирали не за покликанням, а за наявністю спеціальностей та місць.
З часом навчальних закладів стало більше, також розширився вибір спеціальностей. При цьому ситуація з професійною діяльністю після завершення навчання не зазнала якісних змін: 44% минулорічних випускників університетів працюють не за фахом, ще 29% працюють за фахом, що лише частково пов’язаний з отриманою спеціальністю.*
Можливо, причина в тому, що аналізувати схильності та замислюватися про покликання варто значно раніше?
Саме в дитинстві діти розкривають свою особистість, демонструють таланти, батькам залишається лише вчасно їх розпізнати та правильно зреагувати на прояви захоплень. Допомогти визначитися із вподобаннями та розвинути актуальні навички можуть різноманітні додаткові заняття.
Як обрати додаткові заняття для дітей?
- Вивчайте те, що цікаво та надихає вашу дитину. Якщо дитина поки не може чітко сформулювати свої побажання, спробуйте самі проаналізувати, які заняття її цікавлять найбільше, поспілкуйтеся з її тьюторами, менторами чи викладачами. Не зайвою у такому випадку буде консультація психолога.
- Проаналізуйте практичну користь від занять. Це має бути розвиток hard та soft skills – уміння працювати в команді, креативності, проектного мислення тощо.
- Дізнайтеся, хто викладає заняття. Це мають бути професіонали своєї справи, що легко йдуть на контакт з батьками та дітьми, захоплені своєю справою. Запал та енергія дуже швидко передаються дітям на заняттях, і ефективність їх стає в рази вищою.
Для гармонійного зростання дитині просто необхідний всебічний розвиток. Виконання цікавих завдань і вивчення нової інформації через практичне застосування – так утворюються нові нейронні зв’язки. Тому, важливо відвідувати дитячі колективи, які об’єднує загальна ідея і мета. Діти отримують нові комунікативні навички та вчаться швидко адаптуватися до динамічного сучасного світу.
психологиня КМДШ
Розуміючи важливість позашкільного розвитку, у школах КМДШ, окрім основної шкільної програми, ми розвиваємо також велику кількість позашкільних занять, до яких мають можливість долучитися як діти, які навчаються у мережі, так і діти, які навчаються у інших школах. Позашкільні заняття працюють у кількох форматах:
Професійні гуртки – спортивні, танцювальні, творчі для дітей з підготовчого до 11 класу
Школа вихідного дня для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку
Основні особливості та переваги додаткової освіти у КМДШ:
- Тестування. Діти не завжди знають, що їх може зацікавити поки не спробують це. У нас створені всі можливості для того, щоб дитина спробувала себе у багатьох заняттях: спортивних, технічних, творчих.
- Спільнота. Буває так, що дитина з особливими здібностями у звичайному колективі може відчувати дискомфорт та самотність. Ваша дитина зможе знайти собі друзів зі схожими інтересами. Наприклад, у школі працюють вузькоспеціалізовані гуртки, такі як «програмування», «олімпіадна математика», «архітектура», «фізика та IT».
- Комфорт. Зазвичай у наших професійних клубах займаються від 5 до 10 учнів. Тож є всі умови для того, щоб приділити увагу кожному та забезпечити індивідуальний підхід.
Головне, демонструйте свою зацікавленість додатковими заняттями дитини. Відвідуйте виставки, концерти, презентації. Знайдіть почесне місце в домі для експозиції «винаходів» та творчих робіт. Це дасть дитині розуміння того, що її діяльність важлива та цінна для батьків, усвідомлення, що батьки це ті, на кого можна покластися і хто завжди підтримає у всіх починаннях.