Київ
Питання з розряду вищої математики: організація харчування в школі. Досвід КМДШ_Осокорки
12.11.20
443

Питання з розряду вищої математики: організація харчування в школі. Досвід КМДШ_Осокорки

Щоб смачно та корисно нагодувати велику кількість дітей у школі потрібно мати конкретні стратегічні рішення. Адже умовою якісного харчування є не тільки смачно приготовлені страви. Насправді перелік пунктів досить широкий.

Про тонкощі налагодження процесу харчування в КМДШ_Осокорки поділився співзасновник сервісу організації харчування «Кабачок» Василь Гацько.

Як налагоджений процес замовлення та видачі страв

Діти або самостійно (якщо це старші класи), або з батьками роблять попереднє замовлення в нашій цифровій системі: в особистому кабінеті на сайті замовляють раціон на певний період.

Для харчування в КМДШ облаштоване просторе та стильне Kid’s cafe. Щоб отримати своє замовлення, потрібно приставити персональну картку до зчитувача, який знаходиться перед лінією роздачі. На екранах у всіх операторів з’являється замовлення і таким чином відбувається процес видачі страв.

Це рішення дозволяє оперативно та якісно нагодувати школярів та команду школи, всі швидко отримують замовлення, не доводиться чекати, відсутній хаос та велике скупчення людей.

Нещодавно в КМДШ почала функціонувати міні-кав’ярня, де і батьки можуть поласувати смаколиками.

Як діти звикали до цієї системи

Діти дуже швидко вчаться, тому проблем не виникало зовсім. На адаптацію знадобилося менше тижня. Учні знають, що потрібно робити, справляються на відмінно. Такий підхід вчить самостійності.

Ми є прихильниками того, що дітей потрібно готувати до дорослого життя. Дуже часто батьки вважають, що любов до дитини полягає в тому, щоб вирішити за неї усі питання. Частково це правда. Але дітей треба залучати до самостійного вибору, виховувати відповідальність за своє життя. Тому те, в який спосіб ми приймаємо замовлення та організовуємо харчування в школі – це все про самостійність та відповідальність.

Перші тижні навчання та й зараз я особисто знаходжусь в залі, ми з командою ретельно слідкуємо, щоб всі процеси протікало злагоджено.

Переваги такого підходу до організації харчування

Швидкість та точність. Уявімо класичну їдальню зі стандартним меню, однаковим для всіх дітей. Звісно в такому випадку не потрібні складні цифрові рішення, спрямовані на оперативність.

Так як в КМДШ можна обирати різні види меню, створювати велику кількість комбінацій страв, без цифрових рішень неможливо швидко все впорядкувати та уникнути хаосу в залі. Очевидно, що коли йдеться про високу якість обслуговування великої кількості дітей, то треба бути на крок попереду.

Види меню

Наше меню можна розділити на дві категорії: стандартне та different.

У двох випадках пропонуємо дітям широкий вибір страв, приготовлених за високими технологіями. Різниця полягає в тому, що в другому виді меню ми даємо можливість задовольнити потреби у відмінному харчуванні. Наприклад, є діти, які не вживають чи то лактози, глютену, молочного білка, м’ясних страв тощо. Наприклад, в меню different може бути 6-7 варіацій пасти: паста фарфале на безлактозному молоці, без молока, з оливковою олією, безглютенова, безглютенова з безлактозним молоком або з оливковою олією тощо. Тобто пропонується величезний вибір для того, щоб задовольнити потреби кожної дитини.

Як формується меню

Організація харчування в школі – це питання з розряду вищої математики, хоча на перший погляд може здаватися, що все дуже просто.

Над створенням меню працюють експертні групи – шеф-кухарі, технологи: і наші, і, зокрема, технолог школи. Є зовнішні експерти-технологи, яких ми долучаємо до процесу розробки меню.

Результати роботи експертної групи з’являються не через день, два, та навіть тиждень. Меню може складатися два-три місяці. Після його підготовки відбувається опрацювання кожної страви. На цьому етапі важливо зрозуміти, скільки має бути інгредієнтів, поживних речовин, в яких пропорціях, за якою технологією потрібно готувати конкретну страву. Це не простий, але дуже цікавий процес.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вам може бути цікаво
Більше матеріалів
Цікаве від КМДШ без спаму
Отримуйте корисні статті, новини та анонси подій
Ваше ім'я *
Помилка заповнення
E-mail *
Помилка заповнення
Підписатися

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: