Київ
Тайм-менеджмент. Як навчити підлітка мистецтву планування
13.10.20
1866

Тайм-менеджмент. Як навчити підлітка мистецтву планування

Олександра Брашовецька, керівниця проєктів та освітніх партнерств в КМДШ, ділиться практичними порадами для дітей та батьків – як навчитися планувати свій час, виставляти пріоритети в задачах, все встигати, бути ефективними та зберігати внутрішній баланс.

Час – це єдине, що не можна накопичити, він не зберігається і не примножується.

Із прискоренням ритму життя та доступом до сучасних технологій, взаємини із часом перейшли на інший рівень. Тепер його постійно «бракує». Хоча телефонний зв’язок та Інтернет мали спростити й пришвидшити комунікацію, вийшло навпаки. Гаджети стали так званими «крадіями часу». Щодня середньостатистичний підліток отримує близько 500 сповіщень, використовуючи від 3 до 5 соціальних платформ. За дослідженням Connected Kids,  77% підлітків використовують соціальні мережі як засіб проведення часу. Більше половини опитаних мають FOMO – страх щось пропустити. Таким чином, думки підлітка постійно завантажені і отримують нову інформацію.

Від того, наскільки ефективно ми розподіляємо час, залежить успіх у досягненні поставлених цілей. Адже час – це ресурс, який ми обмінюємо на спілкування, знання, інші ресурси, зокрема зв’язки та гроші. Саме тому важливо формувати навички управління часом ще в школі.

Тайм-менеджмент – це процес організації та планування розподілу часу та здійснення свідомого контролю за часом, який ми інвестуємо в різні сфери нашого життя.

Варто зазначити, що управління часом – це комплексна навичка, що включає в себе:

Як покращити навички тайм менеджменту. Поради для дітей та батьків

 

  1. Постановка цілей: довгострокових та короткострокових.

Регулярна практика цілепокладання допоможе зрозуміти, до чого ви прагнете, яких результатів хочете досягти. Варто починати з довгострокового планування, адже досягнення великих цілей потребує часу і більшої кількості кроків. Цілі мають бути конкретними та вимірними.

В КМДШ ми практикуємо цілепокладання із використанням планеру учня. На початку року учні спільно з ментором здійснюють річне планування, визначаючи ключову ціль на кожен місяць. Цілі можуть мати різні спрямування: навчальні, творчі, особистісні. Це дозволяє нам формувати проєктне мислення у школярів.

  1. Планування та ведення календаря

Планування – це 50% успіху, адже дозволяє побачити, як розподілено завдання, визначити наявний час та вплив на кінцеву мету. Важливо здійснювати регулярну самоперевірку щодо досягнення завдань і наближення до результату. Для фіксування строків і важливих подій допоможе календар: зустрічі, завдання та навіть час на себе – все це можна додати у розклад дня.

Учні в КМДШ фіксують план на тиждень із конкретними діями та завданнями у своєму планері. Це дозволяє учню відстежити свій поступ, зрозуміти, що вдалося або не вдалося, спробувати різні стратегії досягнення цілей.

  1. Фокусування та пріоритетність завдань

З розподілом щоденних завдань допоможе To do list. Визначте, яке із ваших завдань є критичним до виконання сьогодні, щоб дійти до поставленої мети. У КМДШ ми використовуємо магічне правило трьох. Воно означає, що не треба робити все й одразу. Важливо сфокусуватися і визначити, що є пріоритетним.

Для великих цілей визначити пріоритетність дозволить матриця Ейзенхауера, що складається із 4-х квадратів, що мають різний пріоритет.

Фокусування – складний, але дієвий інструмент. В середньому, людина витрачає близько години робочого часу на день, перемикаючись між завданнями.При якісному плануванні, віконце «важливе і термінове» має лишатися пустим. Основний фокус своєї уваги варто приділяти важливим завданням, адже саме вони наближають до мети.

Тайм-менеджери використовують правило «золотої години». 2-3 «золоті години» на день мають потужний ефект, адже наша ефективність зростає, коли ми займаємося однією справою, не розпорошуючи свою увагу.

Для цього необхідно:

Ефективний тайм-менеджмент дозволяє розподілити час із урахуванням потреб та побажань. Саме так формується звичка – цінувати свій час і поважати час інших.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вам може бути цікаво
02.09.20
535
Корисні статті
Підходи до навчання
28.08.18
320
Корисні статті
Розвиваємо креативність дитини
Більше матеріалів
Цікаве від КМДШ без спаму
Отримуйте корисні статті, новини та анонси подій
Ваше ім'я *
Помилка заповнення
E-mail *
Помилка заповнення
Підписатися

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: