Чим зайнятися вдома під час карантину та канікул? П’ятиденна інструкція для батьків, які вже спробували все 🙂

Чим зайнятися вдома під час карантину та канікул? П’ятиденна інструкція для батьків, які вже спробували все 🙂

Пазли, настільні ігри, мультфільми, розмальовки… Зайняти дитину чимось цікавим та корисним вдома ще той виклик для батьків. Зазвичай діти швидко перемикаються з однієї справи на іншу та нудяться без можливості вийти на повноцінну прогулянку під час карантину. Ми підготували п’ятиденний щоденник справ, якими ви можете зайнятися з вашою дитиною, залишаючись при цьому вдома.

День перший

 • Приготування кексів з сюрпризом. Ви можете заховати їстівні символи у кожен кекс, і в залежності від того, кому який попадеться – виконувати різні завдання. Наприклад, кому попався волоський горіх – той миє посуд, хто з’їв вишеньку – той має до кінця канікул вивчити вірш.
Фото: pexels.com
 • Вивчення та спостереження за птахами у бінокль. Це справжня медитація і відпочинок від активних ігор. Разом з дитиною почитайте в інтернеті, які саме птахи живуть у вашій місцевості та спробуйте знайти їх та розглянути у бінокль. Якщо бінокля у вас немає та живете ви далеко від паркової зони – спробуйте вивчити спів різних пернатих онлайн, наприклад на цьому сайті http://bit.ly/2x1Yms2

 

 • Прикрасити кімнату плакатами, які ви знайдете разом з дитиною в інтернеті. Або вже роздрукованими фото, якщо вдома немає принтера. Це можуть бути герої улюбленого мультика, фото вашого кота, коли він був ще кошеням, або перше фото малечі на УЗД. Будь-які приємні картинки, що викликають позитивні асоціації підійдуть.

День другий 

 • Пересадити разом квіти. Вчені довели, що робота з рослинами знижує рівень стресу. І до того ж, майже у кожного з нас є вдома квітка, яка вже давно чекає на новий більший горщик 🙂   Ви можете розділити обов’язки по цьому завданню, наприклад, дитина оприскує листочки та поливає, а ви пересаджуєте рослину до іншого вазону.  

 

 • Читання міфів та легенд Стародавньої Греції. Саме час познайомити дитину з цілим світом цікавезних героїв – величним Зевсом, справедливою Афіною та володарем морей Посейдоном. Коли як не зараз знайти час на ці неймовірні історії та згадати їх разом з дитиною?  

 

 • Вивчення декількох іноземних слів в день. Три слова англійською, німецькою, або навіть угорською або італійською? І по закінченню карантину ваша дитина вже зможе скласти цілі речення.
Фото: pexels.com

День третій

 • Робимо зарядку на балконі. Буквально 5 хвилин рухів на свіжому повітрі, і ваш день пройде по-іншому. Просто перевірте 🙂

 

 • Навчити дитину побутовій навичці. Наприклад, як вмикати пральну машинку, як сортувати речі за кольорами та читати етикетки щодо прання, скільки миючого засобу додавати і так далі.

 

 • Зробити святкові листівки для рідних. Наприклад, бабусі на день народження, або листівку вдячності сусідці за те, що інколи доглядає за дитиною. Карантин – час підтримки один одного, тому чого б не зробити комусь приємне? 

День четвертий 

 • Обрати, як саме ви будете розписувати писанки у цьому році. До речі, кожний регіон має свої відмінні риси розпису, тому ви можете зробити особливий подарунок для кожного члена родини: наприклад, традиційний візерунок для дідуся з Черкащини, тата зі Львова або ж тітки з Полтавщини. 

 

 • Вивчити породи собак. А потім пройти онлайн вікторину, щоб закріпити свої знання.  

 

 • Зробити перші кроки у вивченні власної анатомії. Можна показати дитині, де знаходиться печінка, серце, нирки та розповісти, які функції вони виконують.  

 

День п’ятий

 • Вчимо музичні інструменти та їх звучання. А закріплюємо матеріал підбіркою класичної музики, у якій дитина має розібрати, які саме інструменти були задіяні. А потім на Вікіпедії можна перевірити, чи всі музичні інструменти ви почули. 

 

 • Розбираємо гардероб. Дозвольте дитині вирішити, що саме ви будете робити з речами, які вже давно замалі, або не дуже подобаються. Ви можете домовитися передати їх на благодійність або подарувати дітям друзів, у яких є менші діти. Такий підхід екологічний, економить кошти та виховує у дитини емпатію. 

 

 

 • Великий скайп-кол з рідними. Психологи рекомендують на період карантину робити хоча б два дзвінки в день, щоб почути рідних та друзів. Ви можете зробити великий скайп-кол один раз на тиждень, до якого приєднаються усі ваші родичі. Нехай кожен розповість, як проводить час та що цікавого трапилося за цей період. Зв’язок один з одним, навіть онлайн, є дуже важливим і дасть заряд гарного настрою. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.