КМДШ_story #13 Що таке внутрішній світ школи та чому наші батьки радять звертати на це увагу

КМДШ_story #13 Що таке внутрішній світ школи та чому наші батьки радять звертати на це увагу

Ми продовжуємо рубрику КМДШ_story. І тепер знайомимося з батьками, діти яких навчаються у КМДШ. І сьогодні обговорюємо надважливу тему.

На перший погляд, нескладна справа – обрати школу для дитини. Але, як показує досвід багатьох батьків, якщо не до кінця зануритися в це питання, то потім можна зіткнутися з несподіванками. Як тоді обирати?

Батьки нашого третьокласника Олеся – Роман та Надія Педченки – діляться власним досвідом вибору школи, виділяють власні критерії хорошого закладу та дають декілька порад.

Як обирали школу, які були сумніви

Для нас було важливо, щоб школа мала досвід, була сталою та мала кваліфікованих педагогів. Педагогів, які не лише можуть дати знання, а й розвивати у школярів ключові компетенції.

Ми працюємо в сфері фінансів, права, управління бізнесом та персоналом. На своєму досвіді переконались, що критичне мислення – це одна з ключових компетенцій, що дозволяє працювати та знаходити рішення в різних ситуаціях. Не завжди 2+2=4. Особливо в ситуаціях, де передбачена постійна комунікація з людьми. Як говорять, «два юристи – три позиції».

Звісно, важливу роль при виборі школи відіграє репутація, відгуки, як школа ставиться до свого персоналу. Адже найголовніше в будь-якому колективі – це його працівники. І, якщо працівники отримують моральне та матеріальне задоволення від своєї справи, пишаються тим, що роблять – це круто, і це відображається на навчальному процесі.

Нам подобається, що КМДШ – школа з досвідом, з гарною репутацією, з кваліфікованим персоналом та різними можливостями для дітей.

Чому вирішили змінити школу

Насправді, через дуже поширену сьогодні проблему. Це проблема батьків, дітей та вчителів – булінг. В нашому випадку у відносинами між дітьми. Ми вважаємо, що в цьому питанні кожна школа повинна мати чітку позицію та стратегію протидії. Якщо це все не контролюється, не виконується, то обов’язково настане момент хаосу, з яким дуже складно та інколи неможливо впоратися. У КМДШ розроблена та впроваджується Антибулінгова політика, тут приділяють увагу цьому питанню.

На що звертали увагу при виборі школи

Обов’язково на мету школи, внутрішній світ, особливості взаємодії між вчителями та учнями, на те, що дає школа окрім знань. Нас цікавило, чи розвиває школа компетенції, чи може дитина реалізовувати свої ідеї, чи відчуває захищеність.

Необхідно вчити дітей цінувати та поважати оточуючих. Коли вони підростуть, то завдяки цій якості будуть легше знаходити спільну мову з іншими, будуть бачити в своїх колегах особистостей, вмітимуть якісно комунікувати. Адже жоден найкращий станок і жодна програма нічого не варта без людей.

Чому КМДШ

В першу чергу, це гарні відгуки знайомих та друзів. Нас як батьків зачепили відгуки про те, що тут турбуються про психологічний комфорт дітей. Подобається, що КМДШ, як то кажуть, постійно «включається» у всі процеси, вирішує питання, що виникають, діє та удосконалює.

Нам сподобалось, що тут вчать дітей застосовувати знання практично, допомагають розвивати необхідні навички та компетенції.

Зміни в дитині після вступу до КМДШ

Хоче йти в школу. Одного разу син сказав: «Мамо, я лише два тижні у цій школі, а вже такий креативний». Тут є свобода для дітей, сину цікаво. Він в захваті від додаткових предметів, таких як робототехніка, фінансова грамотність. Помітили, що у нього з’являється багато ідей і він не боїться їх озвучувати, став більш вільно та впевнено себе почувати. Йому подобається, що в школі можна невпинно фонтанувати ідеями.

До речі, коли ми вперше прийшли на знайомство в КМДШ, у коридорі повз нас пробіг хлопчик, а син запитує: «тут що, можна бігати?» Йому відповіли, що так, у нас є активні перерви, учні можуть весело та корисно проводити свій час в зонах відпочинку.

В новому колективі діти прийняли сина добре та швидко. З минулої школи він йшов з багажем образ та негативних емоцій. Зараз спішить до школи.

А ще йому подобається, що немає шкільної форми. 😊

Син вас надихає своїми ідеями, пропозиціями щодо вирішення якихось питань, можливо навіть робочих?

Звичайно. Він в постійному процесі розробки ідей для стартапів. Постійно вигадує якісь фантастичні системи розумного дому. Наразі перейшов на проектування та архітектуру. На платформі майнкрафт робить об’ємне планування з підбором матеріалів. Можливо, в найближчому майбутньому побачимо нового архітектора, або проджект-менеджера.

Його ідеї та деякі пропозиції мають право на життя та можуть втілюватись при проектуванні будинку-мрії.

Часто дискутуєте з сином на теми, які він проходив у школі?

Дискусії, цікаві діалоги та відстоювання своєї точки зору стало для нашої сім’ї вже звичним процесом. «Я так думаю, так вважаю, мені розповіли, я вивчив, а знаєте, що…». Кожен день щось нове – програмування, робототехніка, математика.

Як ви вважаєте, яких помилок допускають батьки при виборі школи

Одна з головних помилок полягає в тому, що батьки звертають увагу тільки на зовнішній вигляд школи. Якщо скрізь дуже гарно, значить правильна школа. Це звісно важливо, але не в першу чергу.

Декілька порад батькам, що знаходяться в пошуку школи для своїх дітей. Як обирати?

Дізнатися якомога більше інформації про те, як діти взаємодіють між собою та з викладачами; як школа реагує на якісь критичні моменти; які є правила для дітей, додаткові предмети та можливості. Чудово, коли школа організована таким чином, що дитина може тут максимально розкриватися та розвивати свої таланти.

До речі, ми як батьки відмітили для себе, що школа повинна бути великою. Чому? Це також впливає на соціалізацію дитини: молодші школярі можуть спостерігати за старшими, а ті в свою чергу, допомагати молодшим. Коли школа велика, дитина тоді вчиться комунікувати з більшою кількістю дітей, в більшому просторі.

І наостанок – шукайте школу, де дитина буде не просто отримувати знання, а де її навчать правильно їх застосовувати.

___

У вересні – відкриття шкіл КМДШ:
– КИЇВ – на Осокорках, Дніпровська набережна, 14. Зареєструватися на вступ можна за посиланням.
– ЛЬВІВ – в районі Нового Львова, вул. Угорська, 14. Зареєструватися на вступ можна за посиланням.

*КМДШStory – cерія життєвих історій про талановитих людей, що творять майбутнє разом з КМДШ. Більше цікавих історій шукайте за хештегом #кмдшstory

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.