Перша Модель ООН КМДШ у Львові

Перша Модель ООН КМДШ у Львові

26 делегатів КМДШ взяли участь у засіданнях Ради з Прав Людини, Економічної та соціальної Ради Першої Моделі ООН КМДШ!

Освітня гра тривала два дні, у ході процесу учасники обговорювали глобальні проблеми у форматі Генеральної Асамблеї ООН.

Які питання піднімали Ради ООН

26 учасників, учнів 7-10 класів перевтілилися у представників різних держав світу, які працювали у двох Радах ООН:

  • Рада з Прав Людини розглядала питання примусових шлюбів (Аргентина, Бангладеш, Данія, Еритрея, Індія, Куба, Мексика, Південна Африка, Саудівська Аравія, Сомалі, Сполучене Королівство Великобританії, Філіппіни, Чехія)
  • Економічна та Соціальна Рада (ЕКОСОР) розглядала питання глобального потепління (викиди СО2, пластик, альтернативна енергетика, біорізноманіття, електромобілі, поводження з відходами, зміни клімату, міжнародні угоди, Кіотський протокол, Паризька угода) – Азербайджан, Ангола, Венесуела, Ірландія, Канада, Люксембург, Малаві, Мальта, Норвегія, Парагвай, Румунія, Того, Ямайка.

Процес підготовки до засідання

Напередодні засідання, 13 вересня, кожен учасник отримав завдання та розподіл по Радах та країнах. Суть завдання полягала у тому, щоб якнайбільше довідатися про державу, яку потрібно буде представляти та про Раду ООН, в якій потрібно буде працювати на засіданні.

Також кожен учасник повинен був дослідити питання про глобальні цілі сталого розвитку – 17 ключових напрямків розвитку країн, що були ухвалені на Саміті ООН зі сталого розвитку у 2015 році.

Учні відповідально підійшли до завдання та перевтілилися в справжніх дипломатів. Дебатували досить помірно, але дуже чітко та структуровано. Кожен учасник слідкував за достовірністю інформації та не дозволяв відбутися якимось неточностям та перекручуванням фактів.

Прийняті рішення

Всі рішення, до яких прийшли делегати описані у резолюціях:

Резолюція Ради з прав людини
Резолюція Економічної і соціальної ради ООН

*Дякуємо за організацію засідання Інституту Суспільних Ініціатив/Society Initiatives Institute, Сихів Медіа/Sykhiv Media, Lviv Model, UN/Львівська Модель ООН.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.